Pallotyński Tryptyk czas rozpocząć

"Pallotti - Człowiek" to temat najbliższego, VIII Sympozjum Instytutu Pallottiego, które odbędzie się w pallotyńskim domu w Konstancinie-Jeziornie, w dniach 26-27 listopada br.

Sympozjum PALLOTTI-CZŁOWIEK jest pierwszym, otwierającym cykl spotkań w ramach jubileuszowego Tryptyku z okazji 50-lecia kanonizacji św. Wincentego Pallottiego. To spojrzenie - bardziej z bliska - na św. Wincentego Pallottiego, w jego człowieczeństwie.

Jakim człowiekiem był Wincenty Pallotti? Co miało wpływ na kształt Jego człowieczeństwa? Czy Pallotti może być przewodnikiem w odkrywaniu tajemnicy naszego człowieczeństwa? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy poszukiwać w czasie listopadowego spotkania.

Swoje referaty wygłoszą eksperci "od Pallottiego". Ksiądz dr Jan Kupka SAC będzie mówił o korzeniach rodzinnych Pallottiego, ks. dr hab. Stanisław Zarzycki SAC o osobowości i rozwoju ludzkim Wincentego Pallottiego, a ks. dr Stanisław Stawicki ukaże postać Wincentego w relacjach. Znany aktor serialu Plebania  Stanisław Górka poprowadzi wieczór z listami Pallottiego pt. Utrwalona obecność.

Sympozjum będzie transmitowane na stronie Pallotyńskiego Radia Inteernetowego www.pallotti.fm . Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pallotti.pl

Konstancińskie sympozja odbywają się od 2008 roku. Organizowane są przez Instytut Wincentego Pallottiego, mający swoją siedzibę w Konstancinie Jeziornej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg