Środek wczesnoporonny to nie antykoncepcja

Dostępna w aptekach Wenezueli pigułka, propagowana przez media jako „antykoncepcyjna w nagłych przypadkach”, w rzeczywistości jest wczesnoporonna – ostrzegają tamtejsi biskupi.

Broniąc ludzkiej godności i prawa do życia od chwili poczęcia, komisja episkopatu ds. rodziny i dzieci wystosowała 14 listopada komunikat z apelem do całego społeczeństwa, a zwłaszcza do katolików.

Komisja episkopatu podkreśla, że nieporozumieniem jest nazywanie „antykoncepcyjnym” produktu farmaceutycznego, który przerywa życie embrionu przed jego zagnieżdżeniem w łonie matki, a zatem powoduje wczesną aborcję chemiczną. Z naukowego punktu widzenia mamy tu do czynienia z aborcją, a tej prawo karne Wenezueli zakazuje jako przestępstwa, przy czym równocześnie jest to ciężkie wykroczenie moralne – przypominają biskupi.

W reklamie wspomnianej pigułki młoda dziewczyna skarży się, że z powodu niechcianej ciąży musiała zrezygnować z planowanych studiów, bo nie wiedziała, że istnieje taki środek farmaceutyczny. W ten sposób zachęca się do przedwczesnego podejmowania życia seksualnego bez liczenia się z etyką. Nie informuje się też o konsekwencjach tej rzekomej „antykoncepcji”, a w rzeczywistości aborcji. Episkopat apeluje do rodziców, by uczyli dzieci odpowiedzialności, a do państwa, by zgodnie z konstytucją broniło prawa do życia. „Dlaczego wbrew niemu środek poronny dopuszczono do sprzedaży?” – pytają wenezuelscy biskupi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama