Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
WIARA.PL DODANE 29.10.2016
więcej »
KAI DODANE 31.10.2016
KAI DODANE 28.10.2016
WIARA.PL DODANE 31.10.2006 AKTUALIZACJA 31.10.2019
WIARA.PL DODANE 28.11.2002 AKTUALIZACJA 05.05.2020
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papież Franciszek, składający wizytę w Sudanie Południowym, uczestniczył w sobotę w Dżubie w modlitwie ekumenicznej o miłosierdzie dla tego kraju, jednego z najbiedniejszych na świecie i wstrząsanego konfliktami oraz przemocą.
„W waszej wierze, w wewnętrznej sile, w waszych marzeniach o pokoju, jaśnieje całe piękno bycia człowiekiem” – powiedział Papież podczas spotkania z uchodźcami wewnętrznymi.
„To doskonała okazja, żeby zwrócić uwagę świata na sytuację w Sudanie Południowym w chwili, kiedy pojawiają się równocześnie rozliczne kryzysy humanitarne”
Pokój i dobro – to franciszkańskie przesłanie przynoszą dla Sudanu Południowego polscy kapucyni, dołączając do pokojowej misji Papieża Franciszka. Br. Marek Miszczyński OFMCap, przełożony prowincji krakowskiej, zaznacza, że zakonnicy są świadomi zniszczeń i ran zadanych przez wojnę w tym kraju, ale wierzą, że siła miłości Boga jest większa od konfliktów.
Pomóżmy Sudanowi Południowemu i nie pozostawiajmy samej jego ludności, która tak bardzo cierpiała i cierpi - powiedział papież Franciszek w sobotę w Dżubie, stolicy tego jednego z najbiedniejszych państw świata. Spotkał się tam z grupą 2500 wysiedlonych i mówił o "tragedii humanitarnej".
Siostra Mary Daniel Abut i siostra Regina Roba Luate zostały zabite 16 sierpnia 2021 roku w zasadzce bandytów.
Do bycia wielkodusznymi Pasterzami i świadkami, prorokami bliskości, którzy towarzyszą ludziom, orędownikami z podniesionymi rękami zachęcił Ojciec Święty duchowieństwo Sudanu Południowego. W katedrze św. Teresy w Dżubie Franciszek spotkał się z biskupami, kapłanami, diakonami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami.
Dziś papież zakończył wizytę w Demokratycznej Republice Konga i udał się do Sudanu Południowego.
„Bycie tutaj dziś z wami stanowi znak wysłuchanej modlitwy” – powiedział abp Justin Welby podczas spotkania z władzami Sudanu Południowego. Przywódca anglikanów przypomniał o wieloletnich wysiłkach pasterzy Kościołów na rzecz pojednania w tym afrykańskim kraju, m.in. o rekolekcjach, jakie zorganizowano w Watykanie.
Papież Franciszek w pierwszym przemówieniu po przylocie do Sudanu Południowego w piątek zaapelował do władz o doprowadzenie do pokoju w tym kraju. "Dość przelewania krwi, dość konfliktów, dość przemocy i wzajemnych oskarżeń co do tego, kto się jej dopuszcza. (...) Dość pozostawiania ludzi spragnionych pokoju" - mówił.
Niepewna sytuacja w Sudanie Płd. sprawia, że miliony uchodźców wciąż obawiają się wrócić do swych domów. Wielu z nich schroniło się w krajach ościennych i żyje w ogromnych obozach dla uchodźców.
O tym, jak bardzo mieszkańcy Sudanu Płd. potrzebują nadziei świadczy pielgrzymka młodzieży, która z najodleglejszych zakątków tego najmłodszego państwa świata przybyła do Dżuby na spotkanie z Franciszkiem.
Papież Franciszek przybył w piątek do Sudanu Południowego. Samolot z papieżem wylądował na lotnisku w stolicy kraju, Dżubie. W tym najmłodszym i jednym z najuboższych krajów świata Franciszek pozostanie do niedzieli.
Siły bezpieczeństwa w Sudanie Południowym przygotowywały się w czwartek na przybycie papieża Franciszka, który od dziś odwiedza ten kraj w ramach swojej afrykańskiej pielgrzymki
Odwiedzenie przez Franciszka Demokratycznej Republiki Konga stanowiło moment łaski dla tego kraju i jego okolic. Wskazują na to świadectwa i reakcje wiernych z całego regionu. Kościół hierarchiczny oraz świeccy wspólnie docenili obecność i nauczanie Papieża.
Papieska intencja modlitwy na luty 2023.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.