Festiwal Pierogów przygotowali pielgrzymom ŚDM mieszkańcy parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia we Wrocławiu. "Tubylcy", sąsiedzi i znajomi, też skorzystali.
Telewizja Polska i Telewizja Trwam przeprowadzą bezpośrednie transmisje z najważniejszych uroczystości z udziałem Ojca Świętego w ramach Światowych Dni Młodzieży.
Zdziwienie i spontaniczna radość. Takie uczucia towarzyszyły dzisiaj grupom młodzieży przybyłej na ŚDM w diecezji gliwickiej, gdy niespodziewanie pojawił się wśród nich biskup tej diecezji Jan Kopiec.
Do przeszło 500 osób młodzieży francuskiej Paula Łuszczek, koordynator wolontariuszy wrocławskiego Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, mówiła w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego o konieczności oraz pięknie pracy misyjnej.
Wymodlona przez wolontariuszy ŚDM grupa Nigeryjczyków odwiedziła osoby chore i starsze.
Młodzi pielgrzymi gościli dziś na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.
Drzewko Światowych Dni Młodzieży, prezentacje grup, śpiewy, tańce, okrzyki, flagi. W Kędzierzynie jest weselej.
Szwajcarzy, Kolumbijczycy i Kanadyjczycy przyglądali się, jak wygląda "miłosierdzie na co dzień". W ośrodkach Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Henrykowie, Dobroszycach i Kątach Wrocławskich spotkali się z podopiecznymi i ich opiekunami.
Wraz z młodymi ludźmi do diecezji gliwickiej przybywają także ich biskupi. Bp Jan Kopiec stara się podjąć ich u siebie, by móc zamienić choć kilka słów i wymienić się doświadczeniami.
To pewnie jedna z ciekawszych atrakcji regionu: spływ pontonem przełomem bardzkim.