Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Ponad 105 tys. francuskich katolików podpisało list, w którym proszą ojca świętego, by w czasie rozmowy z prezydentem podczas jego wizyty w Watykanie dał wyraz zaniepokojeniu i niezadowoleniu francuskich katolików.
Episkopat Francji zdecydowanie przeciwstawił się jakimkolwiek próbom legalizacji eutanazji w tym kraju.
- W 2010 roku we Francji co tydzień w mediach była afera o pedofilii w Kościele. Po tym praniu mózgów już sam się zacząłem zastanawiać, czy moim dzieciom na katechezie grozi jakaś krzywda - mówił Bertrand Bisch. - To samo dzieje się w Polsce teraz - ostrzegł.
Francuski ksiądz katolicki, który w listopadzie został uprowadzony na północy Kamerunu, jest już na wolności - poinformowało we wtorek biuro prezydenta Franzji Francoisa Hollande'a. Paryż podkreślił, że po duchownego niezwłocznie zostanie wysłany szef MSZ.
„Ani państwo, ani personel medyczny nie są właścicielami ludzkiego życia. Nie mogą sobie rościć prawa do życia i śmierci kogokolwiek” – stwierdził kard. Philippe Barbarin w wywiadzie nadanym przez francuskie radio Europe 1.
Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło projekt ustawy, na mocy której na klientów prostytutek nałożone byłyby wysokie kary finansowe. Ustawa ma uderzyć w organizacje przestępcze, które przemycają kobiety do Francji i zmuszają je do prostytucji.
Kard. Ryłko do francuskich prawników katolickich.
Nie możemy zachowywać się tak, jakbyśmy o tym nic nie słyszeli i nie byli świadkami różnorakiego cierpienia kobiet, które dokonały aborcji. Towarzyszy im ono czasem przez bardzo długi czas”. To jedna z wypowiedzi abp. Georgesa Paula Pontiera na zakończenie zebrania plenarnego episkopatu Francji, które odbyło się w Lourdes.
- Zachęcam was, byście nadal służyli człowiekowi, zwłaszcza ludziom najbardziej opuszczonym - pisze Papież do francuskich biskupów, obradujących od wczoraj w Lourdes.
Francuzi od listopada będą wypowiadać słowa modlitwy Pańskiej „i nie wódź nas na pokuszenie” w nowej wersji. Brzmi ona: „I nie dozwól nam ulec pokusie”. Watykan zmiany zaakceptował.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
"Aby korzystanie z nowych technologii nie zastępowało relacji międzyludzkich i odbywało się w atmosferze szacunku do każdego człowieka".