Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
5 maja. Informacje i audycja wieczorna Radia Watykańskiego.
W przypadku tak poważnych problemów społecznych, ważne jest poszukiwanie kompleksowych rozwiązań. Mogą się one zrodzić z dialogu i ścisłej współpracy.
W Mozambiku zamordowano katolickiego kapłana. Wczoraj wieczorem 49-letni ks. Valentim Eduardo Camale IMC został napadnięty przez czterech złodziei na terenie stacji misyjnej w Liqueleva.
Zmarł emerytowany ordynariusz podtatrzańskiej diecezji na Słowacji, bp František Tondra. Miał 76 lat. Święcenia kapłańskie przyjął pół wieku temu. Biskupem diecezji spiskiej został krótko przed upadkiem reżimu komunistycznego w byłej Czechosłowacji, w lipcu 1989 r.
Nuncjusz apostolski w Wielkiej Brytanii wezwał tamtejszych biskupów, by odważnie, otwarcie i jasno przedstawiali nauczanie Kościoła, również na forum publicznym.
4 maja. Informacje i audycja wieczorna Radia Watykańskiego.
Błogosławiony Jan Paweł II będzie patronował swojemu rodzinnemu miastu - Wadowicom (Małopolskie). Odpowiedni dekret w tej sprawie podpisał papież Benedykt XVI - poinformował w piątek rzecznik wadowickiego samorządu Stanisław Kotarba.
Rankiem 2 maja w 79 roku życia Pan powołał do siebie ks. Rufusa Pereirę.
„Oto podstawowe prawo wolności. Wolni - aby miłować. Wolni - aby służyć” – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc 3 maja br. podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny, odprawionej w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.
Od Kraju Basków rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Jana Bosko po Hiszpanii. Pielgrzymka potrwa do 11 listopada br. i wpisuje się w przygotowania do 200-lecia urodzin założyciela salezjanów, które przypada w 2015 r.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papieska intencja na sierpień: „O umiejętność życia wspólnego”.