Odważnie brońcie wiary i trwajcie w jedności

Nuncjusz apostolski w Wielkiej Brytanii wezwał tamtejszych biskupów, by odważnie, otwarcie i jasno przedstawiali nauczanie Kościoła, również na forum publicznym.

Takiej postawy potrzebują w szczególności młode pokolenia, które u biskupów szukają wzorców i jasnych wskazań w złożonej sytuacji społeczeństwa – powiedział abp Antonio Mennini. Uczestniczył on w wiosennej sesji episkopatu. Biskupów zachęcił też do dbania o jedność w episkopacie, gdyż, jak zaznaczył, ich postawa w tym względzie odbija się później w życiu wiernych, a szczególnie kapłanów.

Abp Mennini pozytywnie ocenił natomiast list biskupów w obronie rodziny i naturalnej definicji małżeństwa. Podkreślił jednak, że jest to dopiero pierwszy krok w długiej i prawdopodobnie trudnej kampanii. Ma ona zablokować plany rządu Davida Camerona, który pod naciskiem homoseksualnego lobby chce narzucić społeczeństwu nową definicję małżeństwa, poszerzoną o związki jednopłciowe. Nuncjusz opowiedział też o swej wizycie we wspólnotach ordynariatu dla byłych anglikanów. Są one bardzo rozmodlone i robią pozytywne wrażenie – zaznaczył. Dlatego poprosił brytyjskich biskupów o dalsze wsparcie dla tej nowej rzeczywistości kościelnej w Wielkiej Brytanii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama