Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Do szacunku dla wszystkich ludzi i naszego wspólnego domu wzywa Papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do uczestników spotkania „Modlitwa dla Pokoju”, które trwa w Madrycie. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Pokój bez granic”.
Papież Franciszek odwiedzi Tajlandię i Japonię w dniach 20-26 listopada - poinformował w piątek dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. Podczas pobytu w Japonii papież uda się do Tokio, Nagasaki i Hiroszimy.
W sercu brazylijskiej Amazonii powstanie pierwsza „katedra” tamtejszych Indian. Idea budowy wyszyła od samych członków szczepu Yanomami, którzy zwrócili się do miejscowego ordynariusza Edsona Damiana. Uzasadnili swą prośbę tym, że pragnęliby posiadać własną świątynię, która będzie widzialnym znakiem obecności Boga w ich wspólnocie. Ideę poparł Papież Franciszek, który sfinansuje połowę kosztów budowy „katedry” Indian. Powstanie ona do 2022 r.
Papież Franciszek do augustianów.
Papież Franciszek powiedział we wtorek dziennikarzom na pokładzie samolotu lecącego z Madagaskaru do Rzymu, że ksenofobia to "choroba". Podkreślił, że kto wznosi mury, zostaje sam. Mówił też, że przyjmuje krytykę pod swoim adresem, ale - jak dodał - lojalną.
Papież Franciszek zakończył we wtorek sześciodniową podróż po Afryce i odleciał ze stolicy Madagaskaru, Antananarywy do Rzymu.
Papież Franciszek wysłał skrzynkę wina watykańskim strażakom w podziękowaniu za uwolnienie go w niedzielę z windy w Pałacu Apostolskim, w której utknął na 25 minut, gdy jechał na modlitwę Anioł Pański. O prezencie informuje dziennik "Il Messaggero".
Papież Franciszek powiedział w środę, że za "zaszczyt" uważa to, że "atakują" go Amerykanie. Tak w rozmowie z dziennikarzami w samolocie w drodze do Mozambiku skomentował ukazanie się książki na temat prób kwestionowania jego pontyfikatu.
„Pragnę was umocnić w wierze, a zarazem sam z niej zaczerpnąć” – mówił Franciszek w specjalnym przesłaniu do mieszkańców Madagaskaru, kraju, który jest drugim etapem jego afrykańskiej pielgrzymki.
Papież Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli Włoskiego Stowarzyszenia Onkologii Medycznej. Wezwał ich do niesienia nadziei chorym, co nie jest łatwe, szczególnie w sytuacjach granicznych oraz do bliskości wobec cierpiących, szukania ich dobra, hojnego poświęcenia oraz walki o bardziej solidarny świat.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papieska intencja na sierpień: „O umiejętność życia wspólnego”.