Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Ostrym konfliktem bośniackich zwierzchników muzułmanów i prawosławnych zakończyło się doroczne spotkanie religii na rzecz pokoju w duchu Asyżu.
Watykański sekretarz stanu skierował przesłanie w imieniu Papieża do uczestników odbywającego się Światowego Spotkania na rzecz Pokoju.
Trudna sytuacja panuje nadal w pogrążonym w kryzysie politycznym Mali. Po powstaniu Tuaregów i marcowym zamachu stanu napięcie utrzymuje się w wielu miejscach tego afrykańskiego państwa.
„Odroczona sprawiedliwość jest zaprzeczeniem sprawiedliwości; nie możemy dłużej czekać!”. Takie słowa skierował do zgromadzonych przed katedrą Najświętszego Serca Pana Jezusa w Delhi abp Vincent Concessao.
W Brukseli odbyło się doroczne spotkanie przedstawicieli instytucji europejskich z reprezentantami obecnych na Starym Kontynencie Kościołów chrześcijańskich oraz religii, m.in. judaizmu, islamu i hinduizmu.
Promowanie wzajemnego dialogu i możliwych dróg współpracy na rzecz pokoju w Ziemi Świętej było tematem drugiego spotkania Komitetu Konferencji Ordynariuszy Katolickich Ziemi Świętej do spraw relacji z żydami.
„Religia w świecie finansów” to temat konferencji, jaka 31 maja odbyła się na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej uczestnicy dyskutowali m.in. na temat etyki w biznesie i wpływie religii na finanse.
Wysokiego szczebla delegacja chrześcijan i muzułmanów przebywa w tych dniach w Nigerii.
„Mosty dla pokoju” to nowa inicjatywa polityków i zwierzchników religijnych Iraku. Wczoraj podpisano siedmiopunktową deklarację, którą uczestnicy spotkania w Kirkuku przekazali rządowi w Bagdadzie oraz przywódcom autonomii kurdyjskiej.
Rusza festiwal „Gaude Mater” prezentujący muzykę trzech wielkich religii monoteistycznych.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Maj, który przeżywamy w szczególnym czasie dla Kościoła i dla każdego z nas, jest zaproszeniem do modlitwy w intencji godnych warunków pracy.