Parafia Chrystusa Króla w Gliwicach otrzymała relikwie św. Jana Pawła II, które przekazał jej abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.
- Lekcja, której udzielił światu Jan Paweł II, gdy odchodził do domu Ojca, może być źródłem pociechy w czasie pandemii - mówi kard. Stanisław Dziwisz w 16. rocznicę śmierci papieża Polaka.
Po raz pierwszy istnieje możliwość zapoznania się z dokumentami dotyczącymi ważnej operacji prowadzonej przez KGB przeciwko Janowi Pawłowi II. Wydane przez IPN dokumenty sowieckiego wywiadu pozwalają zrozumieć logikę trwających ponad dekadę zmagań papieża o wolność sumienia i prawa człowieka na Wschodzie. Książka nosi tytuł „Pontyfikat wielu zagrożeń. Jan Paweł II w świetle dokumentów sprawy «Kapella» 1979 -1990”.
Sowieccy analitycy nie mieli wątpliwości, że pojawienie się Jana Pawła II zmieniło bieg historii. Po raz pierwszy mamy możliwość zapoznania się z dokumentami dotyczącymi ważnej operacji prowadzonej przez KGB przeciwko papieżowi.
W Bibliotece Królewskiej Zamku Królewskiego zaprezentowano siedem niezwykłych dzieł, specjalnie użyczonych przez Muzea Watykańskie. Dotychczas nie były eksponowane w Polsce.
Wieloletni bliski współpracownik Jana Pawła II w rozmowie z KAI.
O pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979 r. napisano już bardzo wiele, ale dopiero po 40 latach otrzymujemy pełną, wielowymiarową analizę tego wydarzenia.
W muzeum w rodzinnym domu Jana Pawła II czas jakby inaczej się toczył. I nie tak bardzo uciekał, lecz raczej człowieka gonił. Czy po to, żeby ten lepiej zrozumiał, że „wieczność czeka”?
Analizie raportu Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, przygotowana przez dominikański Instytut Tomistyczny na prośbę Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.
Fragment książki o. Macieja Zięby OP, "Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata"