Rozpoczął się 40. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jak powiedział abp Alfons Nossol ekumenizm to okazja do wzajemnego ubogacenia się naszą innością.
Hierarcha, który jest członkiem Rady ds. ekumenizmu Episkopatu Polski, przyznał, że ekumenizm wymusił na wszystkich chrześcijanach lepsze poznanie własnych wyznań.
„Poznaliśmy, że nas znacznie więcej łączy niż dzieli i w związku z tym ekumenizm ma bardzo wspólny, mocno humanistyczny cel – kwestia pokoju i pojednania; kwestia wzajemnego ubogacania się naszą innością. To dążenie do nowej ‘spirytualności’ to też jest element nas dogłębnie scalający, bo duszą ekumenizmu jest właściwie ekumenizm duchowy, jest modlitwa. Ona nas też powinna scalać ekumenicznie” podkreślił abp Nossol.
Zdaniem hierarchy rozpoczynający się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie na pewno sprzyjał tworzeniu widzialnej jedności Kościoła.
Papieskie spotkanie z ambasadorami, którzy rozpoczynają misję przy Stolicy Apostolskiej.
Papież wystosował przesłanie z okazji 10-lecia beatyfikacji peruwiańskich męczenników.
Ich motto: Oczekując i starając się przyspieszyć przyjście dnia Bożego (por. 2 P 3,12)
Patriarcha Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego wyraża wdzięczność.
Odpowiedział papież na pytanie czy islam stanowi zagrożenie dla chrześcijańskiej tożsamości Zachodu
O szczegółach opowiada prefekt Sekretariatu ds. Gospodarczych Maximino Caballero Ledo.