Uroczystościom ku czci Matki Bożej Fatimskiej, obchodzonym w miejscu objawień sprzed 97 lat, przewodniczy tym razem łaciński patriarcha Jerozolimy.
Już wczoraj Fouad Twal modlił się na Mszy, której przewodniczył, i na procesji ze świecami. Do Fatimy przybyli liczni pielgrzymi, z czego ok. 35 tys. pieszo. Najwięcej pątników pochodzi z Portugalii, Włoch, Niemiec i Polski.
Jerozolimski patriarcha powiedział dziennikarzom, że w Fatimie przedstawia Matce Bożej błagania Jej dzieci z całego świata, a zwłaszcza z Bliskiego Wschodu. „Szczególnie proszę Ją w potrzebach chrześcijan i wszystkich innych mieszkańców Jej ojczyzny, Ziemi Świętej” – powiedział abp Twal. Jak podkreślił, modli się tam za chrześcijan, Żydów i muzułmanów.
Papież podczas rozważania przed niedzielną modlitwą Anioł Pański.
Pielgrzymka na Bliski Wschód przyniosła odpowiedzi na wiele pytań, które zadawali sobie watykaniści.
Papieskie spotkanie z ambasadorami, którzy rozpoczynają misję przy Stolicy Apostolskiej.
Papież wystosował przesłanie z okazji 10-lecia beatyfikacji peruwiańskich męczenników.
Ich motto: Oczekując i starając się przyspieszyć przyjście dnia Bożego (por. 2 P 3,12)
Patriarcha Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego wyraża wdzięczność.