Benedykt XVI: Unikajcie logiki zła

Podczas dzisiejszej modlitwy "Anioł Pański" w Castel Gandolfo Benedykt XVI zaapelował o modlitwę w intencji ofiar piątkowego zamachu terrorystycznego w Norwegii. W wyniku ataków w Oslo i na wyspie Utoya zginęły 92 osoby, a 97 zostało rannych.

„Niestety jeszcze raz docierają do nas wiadomości o śmierci i przemocy. Wszyscy doświadczamy głębokiego bólu z powodu poważnych aktów terrorystycznych jakie miały miejsce w miniony piątek w Norwegii. Módlmy się za ofiary, rannych i ich najbliższych. Pragnę powtórzyć skierowany do wszystkich stanowczy apel o zaniechanie na zawsze drogi nienawiści i unikanie logiki zła” – powiedział papież.

Benedykt XVI pozdrowił także wiernych zgromadzonych w Les Combes, gdzie Mszę św. odprawił watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone. "Ze szczególną miłością wspominam czas spędzony w tym wspaniałym miejscu, uświęconym obecnością błogosławionego Jana Pawła II" - powiedział papież.

Najważniejszą sprawą w życiu człowieka winna być troska o zdobycie królestwa niebieskiego - powiedział z kolei Benedykt XVI zwracając się do Polaków, uczestniczących w modlitwie „Anioł Pański” (24 lipca).

Posłuchaj:

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama