Cierpiał z powodu problemów Kościoła

„Jan Paweł II doświadczał także cierpienia duchowego, wypływającego z problemów dręczących Kościół, z niesprawiedliwości, z zagrożeń, ze słabości ludzi Kościoła” - powiedział kard. Zenon Grocholewski w wywiadzie udzielonym KAI

Prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego podkreślił, że Jan Paweł II był chyba jedynym człowiekiem autentycznego dialogu naszych czasów.

Hierarcha stwierdził, iż w jego opinii postawa dialogu była jednym z bardzo mocnych elementów, którymi Jan Paweł II zaimponował światu. W ten sposób jednoczył, a nie dzielił. Dlatego na jego pogrzeb, pragnąc oddać hołd, przybyli wszyscy.

Z kard. Zenonem Grocholewskim, prefektem Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, rozmawiali o. Stanisław Tasiemski oraz Krzysztof Tomasik z KAI.Kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego urodził się w 1939 r. w Bródkach koło Nowego Tomyśla. W 1966 r. rozpoczął studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, na którym uzyskał tytuł doktora prawa kanonicznego.

W 1982 r. przez Jana Pawła II został mianowany biskupem, a następnie w roku 1991 r. arcybiskupem. Od 15 listopada 1999 r. jest prefektem Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego. Do godności kardynalskiej został wyniesiony 21 lutego 2001 r.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama