Beatyfikacja Jana Pawła II: Przywileje dla osób na wózkach

Pielgrzymi na wózkach inwalidzkich będą mogli uczestniczyć w beatyfikacji Jana Pawła II na Placu św. Piotra. Przygotowywany jest dla nich specjalny sektor po lewej stronie placu (patrząc na bazylikę).

Na beatyfikację będą wpuszczani przez służby porządkowe razem z jednym opiekunem. Podobny specjalny sektor przewidziany jest w czasie sobotniego czuwania na Circo Massimo. Mowa jednak jest tylko o osobach na wózkach inwalidzkich, a nie np. poruszających się o kulach czy niewidomych.

- Dla Polaków przewidziano też specjalne miejsca parkingowe nieopodal Watykanu. Autokary muszą wykupić pozwolenie na wjazd do miasta - mówi ks. Piotr Studnicki z rzymskiego Biura Informacji dla Pielgrzymów przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Punkt informacyjny dla polskich pielgrzymów będzie działał także przy parkingu obok stadionu olimpijskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.