Jak się czuje przeziębiony Franciszek?

Papież Franciszek, który od ponad tygodnia zmaga się z silnym przeziębieniem, czuje się lepiej - podał w piątek rzymski dziennik "Il Messaggero". Informacja jest nieoficjalna. Watykan od wtorku nie wydał żadnego komunikatu na temat zdrowia papieża.

Według włoskiej gazety papież, który z powodu przeziębienia pozostał w Domu Świętej Marty w Watykanie, gdzie mieszka i nie pojechał na rekolekcje wielkopostne dla Kurii Rzymskiej w podrzymskim miasteczku Ariccia, śledzi codziennie ich przebieg i rozważania podczas wideokonferencji.

W piątek zakończą się sześciodniowe rekolekcje w domu kościelnym koło Wiecznego Miasta.

Polecamy: Serwis specjalny na Wielki Post 2020

W komunikacie wydanym trzy dni wcześniej Watykan informował, że przeziębienie papieża przebiega bez symptomów wskazujących na "inne choroby". Ten fragment uznano za nawiązanie do informacji podanej tego dnia przez "Il Messaggero" o tym, że papież miał wykonany test na obecność koronawirusa, a jego wynik był negatywny.

Dlatego, jak dodaje dziennik, w kolejnych dniach Franciszek odprawiał codziennie msze w kaplicy Domu Świętej Marty i kontynuował spotkania unikając wyjść, by móc wyzdrowieć.

Watykan nie potwierdził doniesień o prewencyjnym teście.

Watykaniści zauważają zaś, że najbliższe dni przyniosą odpowiedź na pytanie, jakie kroki podjęte zostaną w Stolicy Apostolskiej w związku z kryzysem epidemiologicznym we Włoszech i na miesiąc przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia.

Zmiany zostały wstępnie zapowiedziane w czwartkowej nocie biura prasowego. Wyjaśniono w niej: "W odniesieniu do działalności Ojca Świętego, Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego w najbliższych dniach, analizowane są kroki mające na celu uniknięcie szerzenia się Covid-19, które zostałyby wprowadzone w koordynacji z tymi przyjętymi przez władze włoskie".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama