W Niemczech ruszyła kampania solidarności z Ojcem Świętym. 11 lipca w Kolonii i Monachium przewidziane są propapieskie manifestacje i Msze z udziałem miejscowych duchownych. Kampania jest kontynuacją zorganizowanej 16 maja na Placu św. Piotra w Watykanie akcji solidarności z Papieżem, na którą odpowiedziało kilkaset tysięcy Włochów.
Organizatorami niemieckiej kampanii są Sabine Beschmann i Regina Steinert, dwie katoliczki, które rozpoczęły akcję w internecie, szczególnie na portalach społecznościowych. Jak podają, na propapieską manifestację zameldowało się blisko 11 tys. osób. Sabine Beschmann zwraca uwagę, że nie tyle Papież potrzebuje wsparcia niemieckich katolików, ile sam Kościół katolicki w Niemczech potrzebuje nowego wizerunku. „Chcemy pokazać, że wbrew pozorom w Niemczech są katolicy wierni Kościołowi i Papieżowi”. Do akcji solidarności „Deutschland pro Papa”, czyli „Niemcy za Papieżem”, przyłączyło się wiele parafii, a także Neokatechumenat, Młodzież 2000 i wspólnota Chemin Neuf. Akcja wspierana jest też przez konserwatywne portale katolickie w Niemczech. Akcja solidarności z Benedyktem XVI nie ma jednak oficjalnego poparcia niemieckiego episkopatu. Jego rzecznik Matthias Kopp tłumaczy, że organizatorzy zwrócili się z prośbą o pomoc do poszczególnych biskupów, ale nie zwrócili się oficjalnie do Konferencji Episkopatu. „W związku z tym episkopat jako całość nie może się o tej akcji wypowiedzieć”.
Manifestacja „Niemcy za Papieżem” rozpocznie się o 10:45 Mszą w kościele św. Józefa w Monachium oraz w samo południe w katedrze kolońskiej.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.