Wśród ogłoszonych dziś dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych aż trzy dotyczą ludzi młodych.
Brazylijka Benigna Cardoso da Silva zginęła w wieku zaledwie 13 lat w obronie czystości. Żyła na początku XX w., była sierotą. Często uczestniczyła we Mszy św.. Zginęła z rąk rówieśnika w 1941 r. Papież uznał jej śmierć za męczeństwo.
Włoszka Alessandra Sabattini studiowała medycynę. Wraz ze swym narzeczonym była członkiem Wspólnoty Papieża Jana XXIII, która opiekuje się niepełnosprawnymi i narkomanami. Po ślubie mieli wspólnie wyjechać na misje do Afryki. Zginęła tragicznie, potrącona przez samochód w 1984 r. Miała niespełna 23 lata. Franciszek uznał cud za jej wstawiennictwem.
Kolejnym młodym kandydatem na ołtarze jest 19-letni Hiszpan Juan Roig y Diggle. Zmarł w 1936 r. jako ofiara wojny domowej. Ojciec Święty uznał go za męczennika.
Pozostali kandydaci na ołtarze, których dotyczą ogłoszone dziś dekrety to zmarły w 1972 r. włoski arcybiskup Cesare Bertazzoni, wychowanek św. Jana Bosko i przyjaciel ks. Orione, dwaj założyciele zgromadzeń zakonnych ks. Francesco Mottola i ks. Louis Querbes oraz hiszpańska klaryska s. Maria Franciszka od Dzieciątka Jezus (Maria Natividad Sánchez Villoria).
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych