Aż 60 tys. chłopców i dziewcząt należących do liturgicznej służby ołtarza spodziewają się organizatorzy dorocznej międzynarodowej pielgrzymki ministrantów do Rzymu. 31 lipca spotkają się z papieżem Franciszkiem, natomiast 1 sierpnia będą uczestniczyć w spotkaniach i modlitwach zorganizowanych w 300 różnych miejscach w Wiecznym Mieście.
"Szukaj pokoju, idź za nim!" - te słowa zaczerpnięte z Psalmu 34 są mottem międzynarodowej pielgrzymki członków liturgicznej służby ołtarza, która w dn. 31 lipca - 1 sierpnia będzie odbywać się w Rzymie. Wg danych organizatorów, weźmie w niej udział ok. 60 tys. chłopców i dziewcząt służących do Mszy św.
Przyjadą oni z 18 krajów: Antigui i Barbudy, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chorwacji, Luksemburga, Austrii, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szwajcarii, Serbii, Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.
Jak wyjaśniają organizatorzy, pielgrzymka jest inicjatywą młodych ludzi na rzecz pokoju na świecie i ma być okazją do dania przez nich świadectwa, że dążą do wspólnej przyszłości budowanej na Chrystusie. "W ostatnich miesiącach i latach polityczna zawierucha pokazała, że młodzież w Europie musi ponad wszystko doświadczyć, na osobistym przykładzie wspólnych wartości i więzów, aby wspólnie budować przyszłość" - mówią.
Dwudniowa pielgrzymka, do której każda z diecezji, uczestniczących w spotkaniu, przygotowuje się indywidualnie, będzie okazją do integracji, wymiany doświadczeń i wspólnej modlitwy o pokój. We wtorek 31 lipca o godz. 18.00 młodzi pielgrzymi wezmą udział w specjalnej audiencji z papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra. Z kolei w środę, 1 sierpnia będą modlić się i uczestniczyć w spotkaniach w grupach w jednym z 300 miejsc na terenie Rzymu. Przygotowaniom do pielgrzymki służy też specjalna aplikacja o nazwie goRome.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.