Młodzi i sakrament spowiedzi to jeden z tematów poruszanych na spotkaniu Penitencjarii Apostolskiej, które dziś kończy się w Watykanie. Jest to ważny etap na drodze przygotowania do październikowego zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego młodzieży.
Kard. Mauro Piacenza wskazał, że wciąż ważnym wyzwaniem dla Kościoła pozostaje zbliżenie młodych do tego sakramentu. Uczestniczącym w spotkaniu kapłanom wskazał receptę, jak można to zrobić.
- Przede wszystkim kapłan musi być przekonany o roli i wadze spowiedzi. Musimy odrzucić popularne idee, według których młodzi oczekują, aby mówić do nich tylko i wyłącznie ich językiem – mówi Radiu Watykańskiemu szef Penitencjarii Apostolskiej. – Na poziomie duszpasterskim kapłani muszą mówić językiem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie powinni sprzedawać Ewangelii i umniejszać świadectwa świętych. Należy odwoływać się do wielkich rzeczy, pomagać wzrastać młodym, wymagając od nich. Trzeba być blisko młodzieży, ale nigdy nie rezygnować z Ewangelii. Młodzi nie szukają łatwych rozwiązań, zakonnicy, która tańczy, czy księdza z ulicy.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.