Młodzi i sakrament spowiedzi to jeden z tematów poruszanych na spotkaniu Penitencjarii Apostolskiej, które dziś kończy się w Watykanie. Jest to ważny etap na drodze przygotowania do październikowego zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego młodzieży.
Kard. Mauro Piacenza wskazał, że wciąż ważnym wyzwaniem dla Kościoła pozostaje zbliżenie młodych do tego sakramentu. Uczestniczącym w spotkaniu kapłanom wskazał receptę, jak można to zrobić.
- Przede wszystkim kapłan musi być przekonany o roli i wadze spowiedzi. Musimy odrzucić popularne idee, według których młodzi oczekują, aby mówić do nich tylko i wyłącznie ich językiem – mówi Radiu Watykańskiemu szef Penitencjarii Apostolskiej. – Na poziomie duszpasterskim kapłani muszą mówić językiem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie powinni sprzedawać Ewangelii i umniejszać świadectwa świętych. Należy odwoływać się do wielkich rzeczy, pomagać wzrastać młodym, wymagając od nich. Trzeba być blisko młodzieży, ale nigdy nie rezygnować z Ewangelii. Młodzi nie szukają łatwych rozwiązań, zakonnicy, która tańczy, czy księdza z ulicy.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.