Litwa przygotowuje się do wrześniowej wizyty Papieża

Wrześniowa wizyta Ojca Świętego na Litwie była głównym tematem odbywającej się w Wilnie konferencji tamtejszego episkopatu.

Hierarchowie zajęli się kwestiami organizacyjnymi papieskiej pielgrzymki. Wizyta na Litwie jest jednym z elementów podróży Franciszka do krajów bałtyckich, podczas której uda się również na Łotwę i do Estonii.

Biskupi litewscy zajęli się m.in. opracowaniem listu do Ojca Świętego oraz przesłania do wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli, którzy włączą się w przygotowanie wizyty apostolskiej. Przedstawiciele komitetu organizacyjnego zaprezentowali wytyczne dotyczące przyjazdu Papieża, a także listę koordynatorów diecezjalnych odpowiedzialnych za przygotowanie wiernych do tego spotkania. Zdecydowano również o przeprowadzeniu zbiórki środków na pokrycie kosztów organizacyjnych wizyty.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

  • Anonim
    21.03.2018 08:20
    Są takie miejsca na Litwie, które w swej istocie są fragmentem naszej Ojczyzny: Ostra Brama, Rossa... Franciszek jedzie więc zarówno na Litwę, jak i do Polski. Niech nasza Matka Miłosierdzia modli się o pojednanie naszych narodów.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.