Ponad 45 tys. osób podpisało Deklarację solidarności z Benedyktem XVI

Już ponad 45 tys. osób, w tym ponad 13 tys. z Polski, podpisało się pod "Deklaracją Solidarności z Ojcem Świętym" z Benedyktem XVI.

Autorzy deklaracji zachęcają do jej podpisywania także 16 kwietnia, w dzień urodzin papieża. Podpisy można składać do 20 maja.

Akcja solidarności z papieżem powstała w Austrii z inicjatywy katolickiego portalu „Kath.net” po zakończeniu podróży apostolskiej Benedykta XVI do Afryki. Wkrótce potem zaczęły powstawać jej kolejne wersje językowe - w tym angielska, polska, portugalska, włoska, hiszpańska, francuska, litewska, łotewska, czeska, rumuńska, rosyjska i ukraińska.

Autorzy deklaracji stwierdzają w niej, że są poruszeni bezkompromisowym atakiem medialnym na papieża Benedykta XVI związanym z jego pielgrzymką do Afryki, dlatego czują się zobowiązani do zaznaczenia swojej osobistej solidarności z Ojcem Świętym i jego nauczaniem. "My, niżej podpisani deklarujemy naszą pełną solidarność z Ojcem Świętym Benedyktem XVI oraz jego nauczaniem. Zdecydowanie sprzeciwiamy się niepohamowanym atakom w mediach na osobę Ojca Świętego w kontekście jego pielgrzymki do Afryki. Kilka słów prawdy stało się pretekstem do kolejnej próby podważania nauczania Kościoła katolickiego, a szczególnie encykliki 'Humanae vitae'" - brzmi deklaracja.

„Nie możemy pozwolić, aby marginalizowano i poniżano zarówno osobę papieża Benedykta XVI, jak i przekazywaną przez Kościół katolicki prawdę na temat przekazywania ludzkiego życia” – czytamy w deklaracji.

Dokument podpisało już ponad 45 tys. osób, w tym 13 786 z Polski.

Organizatorzy akcji proszą o przesyłanie komunikatu znajomym z zaproszeniem do jego podpisania, apelują do mediów o podanie tej informacji do publicznej wiadomości, a właścicieli stron internetowych proszą o umieszczenie linku do strony www.tak-dla-benedykta.pl i zachęcanie do składania podpisów.

"Deklarację solidarności z Ojcem Świętym" można podpisać także m.in. na stronie www.yes-for-benedict.eu

Lista osób, które podpisały deklarację, zostanie przekazana Benedyktowi XVI po 20 maja br.

lk, aw / maz

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg