Benedykt XVI do francuskiej młodzieży o potrzebie otwartości na Boże wezwanie

Benedykt XVI wezwał młodzież regionu paryskiego do naśladowania Maryi i radosnego przeżywania wiary chrześcijańskiej. Papież skierował list do uczestników odbywającego się Lourdes spotkania licealistów ośmiu diecezji paryskiej prowincji kościelnej - FRAT. Pielgrzymka ta odbywa się od stu lat.

Ojciec Święty podkreślił, że źródłem szczęścia jest zgoda na Boże wezwania, kierowane do człowieka. Zachęcił młodzież do uważnego wsłuchiwania się w świadectwa osób dzielących się swą wiarą oraz do uczenia się, jak przyjmować Słowo Boże, aby kształtowało ono życie i przynosiło obfity owoc. „Bóg każdemu z was pragnie powiedzieć coś szczególnego.

Nie lękajcie się go wysłuchać” – zaapelował Benedykt XVI. Jednocześnie Papież zauważył, że odbywająca się po raz setny pielgrzymka jest dobrą okazją do zastanowienia się nad planami życiowymi. „Niech ci, którzy odczuwają wezwanie do pójścia za Chrystusem w posłudze kapłańskiej czy życiu konsekrowanym, odpowiedzą na nie, oddając się bez reszty na służbę Kościołowi, żyjąc w pełni dla Królestwa Bożego. Nie będą zawiedzeni!” – stwierdził Ojciec Święty w liście do francuskich licealistów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama