W nowojorskiej synagodze Park East Papież nawiązał do rozpoczynających się wkrótce obchodów Paschy żydowskiej i do miejsca Żydów w pluralistycznym społeczeństwie Nowego Jorku. Nie pominął też faktu, że chrześcijaństwo wyrasta z żydowskich korzeni.
„Jestem wzruszony, gdy przypomnę sobie, że Jezus za młodu słuchał słów Pisma i modlił się w takim miejscu, jak to – mówił Benedykt XVI. - Wiem, że społeczność żydowska wnosi cenny wkład w życie tego miasta. Zachęcam każdego z was do dalszego budowania pomostów przyjaźni ze wszystkimi tak różnorodnymi grupami etnicznymi i religijnymi, obecnymi w waszym sąsiedztwie. Zapewniam was szczególnie o mej bliskości w tym czasie, gdy przygotowujecie się, by obchodzić wielkie dzieła Wszechmogącego i śpiewać ku chwale Tego, który dokonał takich cudów dla swego ludu”.
Do wieczerzy paschalnej Żydzi zasiadają 19 kwietnia wieczorem. Przesłanie z tej okazji Ojciec Święty przekazał 17 kwietnia ich przedstawicielom, uczestniczącym w spotkaniu wyznawców różnych religii w Centrum Kulturalnym Papieża Jana Pawła II w Waszyngtonie.
W przesłaniu Papież potwierdza nauczanie Soboru Watykańskiego II o relacjach katolicko-żydowskich. Ponawia też zapewnienie o zaangażowaniu Kościoła „w dialog, który przez ostatnich 40 lat w zasadniczy sposób polepszył nasze wzajemne odniesienia”. Nawiązuje do podzielanej przez chrześcijan i żydów nadziei na zbawienie całej ludzkości i powszechne braterstwo. Stwierdza: „Ta więź pozwala nam, chrześcijanom, obchodzić obok was, choć na nasz sposób, Paschę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Uważamy ją za nieodłączną od waszej, bo sam Jezus powiedział: «Zbawienie bierze początek od Żydów» (J 4, 22). Nasza i wasza Pascha różnią się wprawdzie, ale łączą nas we wspólnej nadziei opartej na Bogu i Jego miłosierdziu”. W swym przesłaniu Benedykt XVI podkreśla ponadto żywioną przez wyznawców chrześcijaństwa i judaizmu nadzieję na pokój w świecie, a szczególnie na Bliskim Wschodzie i w Ziemi Świętej.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.