Podczas zakończonego w Neapolu spotkania z cyklu "Ludzie i religia" o perspektywach pokoju na Bliskim Wschodzie mówił kard Renato Martino.
Podkreślił on, że Stolica Apostolska ze wszystkich sił popiera dialog na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie i w Iraku. Szczególne nadzieje budzi konferencja pokojowa w Annapolis. „Chcielibyśmy, aby ojczyzna Jezusa stała się rzeczywiście ziemią pokoju i braterstwa” – stwierdził purpurat.
Opowiedział się także za pokojowym wykorzystywaniem energii nuklearnej w bezpiecznych warunkach, gdyż może to służyć dobru ludzkości. Użycie posiadanej energii nuklearnej w celach niezgodnych z pokojem zależy od intencji tych, którzy nią dysponują. Dotyczy to również Iranu – dodał kard. Martino, nawiązując do toczących się obecnie negocjacji z przedstawicielami tego kraju.
Także Papież mówił niedawno o pokojowym wykorzystaniu technologii nuklearnych dla prawdziwego postępu, szanującego środowisko naturalne i potrzeby człowieka. Benedykt XVI podjął ten temat w lipcu (29 lipca) z okazji 50. rocznicy statutu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.