Słowacja: Duże zainteresowanie papieską pielgrzymką

Spore zainteresowanie papieską pielgrzymką w Austrii obserwuje się w sąsiedniej Słowacji. Pisze o niej codzienna prasa. Zapowiedziano transmisję telewizyjną w pierwszym programie tamtejszej telewizji. Do Austrii wyruszyli też słowaccy pielgrzymi.

Pierwszy program publicznej telewizji STV transmitować będzie sobotnią, papieską Mszę św. z Mariazell. W spotkaniu z Papieżem w sanktuarium znanym i bliskim Słowakom weźmie udział ponad tysiąc pielgrzymów ze Słowacji. Niektórzy z nich udali się w 300-kilometrową trasę z Bratysławy na rowerach.

Siostry Misjonarki Miłości bł. Matki Teresy zabrały ze sobą sporą grupę ludzi bezdomnych, którymi opiekują się w dwóch słowackich miastach, w Bratysławie i Żylinie. Pielgrzymi z miasteczka Moczenok, swoją obecnością w Mariazell chcą uczcić setną rocznicę pielgrzymowania swoich rodaków do tego maryjnego sanktuarium.

Ojcu Świętemu, podczas jego austriackiej pielgrzymki towarzyszą, w imieniu episkopatu słowackiego, ordynariusz wojskowy, bp František Rabek oraz biskupi Tomaš Galis z Bańskiej Bystrzycy i Vladimir Filo z Rożniawy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama