Benedykt XVI: Apel o pomoc dla Timoru Wschodniego

Do aktywnego niesienia pomocy mieszkańcom Timoru Wschodniego oraz jak najszybszego przywrócenia w tym kraju spokoju wezwał na zakończenie audiencji generalnej Benedykt XVI.

Nawiązując do napiętej sytuacji w tym azjatyckim kraju, papież podkreślił, że szerząca się tam przemoc spowodowała wiele ofiar oraz doprowadziła do znacznych zniszczeń. „Zachęcając Kościół lokalny i organizacje katolickie oraz inne organizacje międzynarodowe do zaangażowania w pomoc dla uchodźców proszę was o modlitwę by Maryja wspomogła swą matczyną opieką wysiłki ludzi działających na rzecz przywrócenia spokoju i normalności” – powiedział Benedykt XVI.

Od tygodnia stolica Timoru Wschodniego stała się areną walk i zamieszek. Swe domy opuściły tysiące osób szukając schronienia w kościołach i ośrodkach prowadzonych przez organizacje humanitarne. Do eskalacji przemocy doszło, kiedy premier Marti Alkatiri oskarżył prezydenta Xanana Gusmao o zamach stanu. Napiętą sytuację wykorzystują pospolite bandy grabiąc sklepy, magazyny i podpalając domy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama