Ogniska na szczytach w rocznicę śmierci Papieża

Apel, aby w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, 2 kwietnia b.r. o godz. 21.37, zapalić na wszystkich szczytach gór i pagórków w Polsce ogniska wystosowało rodzinne Koło PTTK "Szarotka" z Andrychowa wraz z Grupą Modlitewną z Gronia Jana Pawła II.

Zaapelowali oni do wszystkich członków towarzystw turystycznych w Polsce: PTTK, Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, Tatrzańskiego GOPR, Grupy Beskidzkiej GOPR oraz do wszystkich miłośników gór.

"Niech będzie to znak pamięci o Ojcu Świętym, który pomógł nam odnowić oblicze tej ziemi" - powiedział KAI Stefan Jakubowski - inicjator akcji i opiekun kaplicy modlitewnej na Groniu Jana Pawła II k. Andrychowa.

W bieżącym roku wszystkie Msze św. w tej kaplicy sprawowane są w intencji beatyfikacji Jana Pawła II. "Ojciec Święty Jan Paweł II był honorowym członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i posiadaczem symbolicznej legitymacji z numerem pierwszym, dlatego zależy nam, żeby także turyści - ludzie gór mieli - swą cząstkę wśród znaków pamięci o Nim" - podkreśla Stefan Jakubowski.

«« | « | 1 | » | »»