Niech w waszym życiu owocuje orędzie Bożego Miłosierdzia

Papież zwrócił się do Polaków zebranych na placu św. Piotra.

Z życzeniem, by orędzie Bożego Miłosierdzia owocowało w naszym życiu zwrócił się do Polaków papież Franciszek. Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty podsumował swoją ostatnią wizytę apostolską w Gruzji i Azerbejdżanie. TŁUMACZENIE: 
„Serdecznie pozdrawiam Polaków, a w szczególny sposób obecnych tu byłych więźniów nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Przypomniała ona światu, że Bóg jest bogaty w miłosierdzie, a Jego miłość jest potężniejsza od śmierci, grzechu i wszelkiego zła. Niech orędzie Jezusa Miłosiernego - przez nią przekazane - owocuje w waszym życiu pogłębieniem więzi z Bogiem i czynami miłosierdzia. Zawierzając Bogu w modlitwie samych siebie i trudne sprawy świata powtarzajmy często: „Jezu ufam Tobie”. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.” 

W dzisiejszej audiencji udział wzięli m.in. uczestnicy pielgrzymki Fundacji Maximilian-Kolbe-Werk - więźniów obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Obecni byli także pielgrzymi z Polskiej Misji Katolickiej w Kolonii; z parafii św. Marcina w Szebni w diec. rzeszowskiej; oraz par. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zabieżkach w diec. siedleckiej. 

W sumie na placu św. Piotra w Watykanie zgromadziło się ok. 25 tys. wiernych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama