Organizatorzy: 2,5 mln pielgrzymów na Polach Miłosierdzia!

W Brzegach trwa Msza Posłania. Tu papież ogłosi kolejnego gospodarza ŚDM.

Na Campus Misericordiae trwa właśnie ostatnie z wydarzeń centralnych ŚDM - Msza św. posłania, podczas której Franciszek ogłosi miejsce kolejnego spotkania z młodzieżą.

Nie ma oficjalnych danych policyjnych, według nieoficjalnych, zbliżonych do służb porządkowych w Brzegach, jest ich ok. 1,5 mln.

W finałowej Mszy św. w Rio de Janeiro w 2013 r. uczestniczyło 3,7 mln wiernych, a w Madrycie 2011 r. 2 mln.

Na zewnętrzne sektory Pola Miłosierdzia Światowych Dni Młodzieży, w tym sektory dla pielgrzymów niezarejestrowanych, wciąż docierają uczestnicy spotkania z papieżem.

Osoby, które niezarejestrowały się oficjalnie na Światowe Dni Młodzieży, podkreślają, że pomimo tego, że obowiązki zawodowe czy rodzinne uniemożliwiły im pełny udział w wydarzeniu, chcą być z papieżem chociaż podczas ostatniej Mszy św.

Na Campus Misericordiae z Rzeszowa dotarła także Dorota Lesiak z mężem i dwójką maleńkich dzieci.Służby obecne w sektorach bardziej oddalonych od głównej sceny poinformowały, że aktualne zajmowanie miejsc przebiega sprawnie i bez problemów, podobnie jak miniona noc. Informuje Marcin Bednarz z ZHR w Szkocji, pełniący służbę medyczną w sektorze J5.Tematem akcentowanym podczas Mszy św. Posłania na Campus Misericordiae jest chrzest święty. Dlatego każdy z obecnie przybywających pielgrzymów przy wejściu na sektory otrzymuję specjalny szalik z symbolem ryby, na którym ma wypisać datę swojego chrztu.

«« | « | 1 | » | »»
  • Gość
    31.07.2016 13:10
    Podziwu godna organizacja będąca, chyba ? , pełną świadomością wagi tego spotkania oraz ofiarnością Organizatorów, Wolontariusz i WYKONAWCÓW ! A czasem się wydaje, że u nas się niczego nie da zrobić, bo każdy ciągnie w swoją stronę i szuka swego interesu :) Widać Bóg jest ponad wszystkim i dzięki Mu za to !!!
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.