Organizatorzy: 2,5 mln pielgrzymów na Polach Miłosierdzia!

W Brzegach trwa Msza Posłania. Tu papież ogłosi kolejnego gospodarza ŚDM.

Na Campus Misericordiae trwa właśnie ostatnie z wydarzeń centralnych ŚDM - Msza św. posłania, podczas której Franciszek ogłosi miejsce kolejnego spotkania z młodzieżą.

Nie ma oficjalnych danych policyjnych, według nieoficjalnych, zbliżonych do służb porządkowych w Brzegach, jest ich ok. 1,5 mln.

W finałowej Mszy św. w Rio de Janeiro w 2013 r. uczestniczyło 3,7 mln wiernych, a w Madrycie 2011 r. 2 mln.

Na zewnętrzne sektory Pola Miłosierdzia Światowych Dni Młodzieży, w tym sektory dla pielgrzymów niezarejestrowanych, wciąż docierają uczestnicy spotkania z papieżem.

Osoby, które niezarejestrowały się oficjalnie na Światowe Dni Młodzieży, podkreślają, że pomimo tego, że obowiązki zawodowe czy rodzinne uniemożliwiły im pełny udział w wydarzeniu, chcą być z papieżem chociaż podczas ostatniej Mszy św.

Na Campus Misericordiae z Rzeszowa dotarła także Dorota Lesiak z mężem i dwójką maleńkich dzieci.Służby obecne w sektorach bardziej oddalonych od głównej sceny poinformowały, że aktualne zajmowanie miejsc przebiega sprawnie i bez problemów, podobnie jak miniona noc. Informuje Marcin Bednarz z ZHR w Szkocji, pełniący służbę medyczną w sektorze J5.Tematem akcentowanym podczas Mszy św. Posłania na Campus Misericordiae jest chrzest święty. Dlatego każdy z obecnie przybywających pielgrzymów przy wejściu na sektory otrzymuję specjalny szalik z symbolem ryby, na którym ma wypisać datę swojego chrztu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama