O seksie i nie tylko o seksie na ŚDM

O rodzicielstwie i seksualności jako sferach działania Bożej łaski opowiadają animatorzy Akademii Rodziny, która odbywa się w ramach Centrum Powołaniowego Światowych Dni Młodzieży.

Od wtorku do piątku na stadionie Cracovii zaplanowano szereg spotkań formacyjnych, które mają być dla młodych uczestników ŚDM okazją do odkrycia swojego powołania.

- Dzięki takim wydarzeniom jak Światowe Dni Młodzieży możemy zatrzymać Amerykę z jej patrzeniem na ludzką seksualność i płodność - mówi KAI Maria Dudakowa, autorka programu edukacyjnego TeenStar. Słowacka formatorka wskazuje, że działalność pro-life, zwłaszcza wśród młodych, jest wyzwaniem, ale przynosi widoczne owoce. - Powoli zmieniamy świadomość seksualną, jaka lansowana jest na Zachodzie – powiedziała Maria Dudakowa.

TeenStar to program edukacyjny dla młodych, który popularyzuje kościelne nauczanie na temat seksualności, antykoncepcji i naturalnych metod planowania rodziny. W ruch zaangażowani są tysiące pedagogów i animatorów na całym świecie, którzy edukują młodych w szkołach i parafiach.

W ramach Akademii Rodziny konferencje na temat seksualności i życia małżeńskiego wygłoszą przedstawiciele Papieskiej Rady ds. Rodziny oraz fundacji Ramon Pene. Roman Hawilczek, dyrektor ds. członkostwa Rycerzy Kolumba, podzieli się własnym doświadczeniem męża i ojca trzech synów.

Receptę na szczęśliwe życie rodzinne przygotowali także członkowie Domowego Kościoła, którzy zaprezentują rys duchowości małżeńskiej Ruchu Światło-Życie.

Akademia Rodziny jest częścią Centrum Powołaniowego w ramach światowych Dni Młodzieży. Przez cztery dni na stadionie Cracovii odbywać się będą konferencje poświęcone wierze, rodzinie, aktywności społecznej oraz uczynkom miłosierdzia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama