Nowa burmistrz Rzymu u Papieża

„Dziś w świecie pracy pilne jest wychowywanie do tego, by iść jasną i wymagającą drogą uczciwości” – te słowa zapisane przez Franciszka na Twitterze to jedyny dziś przejaw jego publicznej działalności.

Rozpoczynający się lipiec to dla Ojca Świętego okres wakacyjny. Nie będzie audiencji środowych ani jubileuszowych. Papież będzie się jednak spotykał z wiernymi w niedzielę na modlitwie Anioł Pański.

Nie anulowano natomiast audiencji prywatnych. Rano Franciszek przyjął m.in. założyciela Drogi Neokatechumenalnej Kiko Arguello. Z wielkim rozgłosem spotkała się też wizyta w Watykanie nowej burmistrz Rzymu Virginii Raggi. Jest ona pierwszą kobietą na tym stanowisku i należy do antysystemowej i populistycznej partii Ruch Pięciu Gwiazd. Jej wrażenia po spotkaniu z Papieżem były jednoznacznie pozytywne. „Było to bardzo udane i wzruszające wydarzenie. Po raz pierwszy spotkałam Ojca Świętego. Okazał mi naprawdę dużo serdeczności. Jestem pod głębokim wrażeniem” – powiedziała Radiu Watykańskiemu nowa burmistrz Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama