Decyzja Watykanu po zamachach w Brukseli

Watykan ogłosił we wtorek, że nie przewiduje się zmian w programie uroczystości Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka w związku z zamachami w Brukseli, gdzie zginęło 28 osób. Wielki Czwartek papież spędzi w ośrodku dla uchodźców pod Rzymem.

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi potwierdził ogłoszony wcześniej plan papieskich mszy św. i uroczystości Wielkiego Tygodnia.

Również we wtorek poinformowano, że Franciszek odprawi w Wielki Czwartek po południu mszę Wieczerzy Pańskiej, inaugurującą obchody Triduum Paschalnego w ośrodku dla osób ubiegających się o azyl, który znajduje się w miejscowości Castelnuovo di Porto koło Rzymu. W jej trakcie dokona obrzędu umycia stóp uchodźcom.

To zaś oznacza, że po raz pierwszy papież będzie przewodniczył tej mszy poza Wiecznym Miastem. W poprzednich latach odwiedził tego dnia rzymskie więzienie dla nieletnich, zakład karny Rebibbia i klinikę dla ciężko chorych oraz niepełnosprawnych.

«« | « | 1 | » | »»
 • LukSad
  22.03.2016 13:47
  To trudny czas. Papież chce być możliwie najbliżej tajemnicy Jezusa, ale znowu jest pewien tłum chcący uwolnić Barabasza.

  Nie można zmienić człowieka inaczej, jak tylko docierając do jego serca. Papież poprzez gest umycia nóg emigrantom wskazuje na potrzebę miłosierdzia i wsparcia dla najsłabszych, licząc na zmianę muzułmanów, na odrzucenie przemocy. Niestety jest garstka takich islamistów, którym zależy na zabijaniu i na chaosie. Odrzucają w istocie Boga (Jahwe) i Allaha - chociaż nie zdają sobie z tego sprawy.
 • Agaton
  22.03.2016 14:00
  Światowe Dni Młodzieży w Krakowie powinny być O D W O Ł A N E !!!
 • Anna
  22.03.2016 14:17
  Czy gdzieś napisano, że ci uchodźcy to muzułmanie? To byłoby dziwne, gdyby zgodzili się wziąć udział w chrześcijańskim obrzędzie, nie uważasz "gościu" piszący o kajaniu się Papieża?
 • Gość
  22.03.2016 14:23
  Odwołać swiatowe dni młodziezy, nie narażajcie ludzi na niebezpieczeństwo zamachów .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.