Papież wzywa do walki z lichwą i hazardem

Caritas także bije na alarm. Aż 900 tys. Włochów jest w różnej mierze uzależnionych od hazardu, a pogłębiający się kryzys gospodarczy powoduje rozkwit plagi lichwy.

Do zjednoczenia społecznych i kościelnych wysiłków w zdecydowanej walce z lichwą i hazardem wzywa Papież Franciszek. Przypomina, że te dwa bolesne zjawiska są odbiciem coraz trudniejszej sytuacji ekonomicznej i niszczą całe rodziny. Ojciec Święty pisze o tym w przesłaniu do Krajowej Rady Antylichwiarskiej we Włoszech, której spotkanie odbyło się w Rzymie z inicjatywy miejscowej Caritas.

1 mln 400 tys. włoskich rodzin znajduje się w trudnej sytuacji materialnej, co popycha je do korzystania z usług lichwiarzy, czy też szukania szczęścia w hazardzie. Szacuje się, że w tym kraju jest ponad 340 tys. maszyn do gier i 51 tys. wideoloterii, które szczególnie przyciągają bezrobotną młodzież. Caritas bije na alarm, że aż 900 tys. Włochów jest w różnej mierze uzależnionych od hazardu, a pogłębiający się kryzys gospodarczy powoduje rozkwit plagi lichwy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja