Przygotowania do afrykańskiej podróży Franciszka

Trwają przygotowania do papieskiej wizyty w Afryce. W ubiegłym tygodniu watykańska delegacja gościła w Bangui.

Republika Środkowoafrykańska będzie jednym z trzech krajów Czarnego Lądu, które znajdą się na trasie pierwszej afrykańskiej podróży Papieża Franciszka. Dwa pozostałe to Uganda i Kenia.

„Dla nas ta pielgrzymka jest prawdziwym błogosławieństwem” – mówi arcybiskup stołecznego Bangi. Wskazuje, że Środkowoafrykańczycy liczą, iż Papież przywiezie temu krajowi, wychodzącemu z trudem z wojny domowej, tak bardzo potrzebny dar pokoju i pojednania. Franciszek odwiedzi m.in. jeden z obozów dla uchodźców. Spotka się także z młodzieżą. W nocy, którą Ojciec Święty spędzi w nuncjaturze w Bangi, odbędzie się bowiem czuwanie młodych.

Abp Dieudonné Nzapalainga podkreśla, że w przygotowania do wizyty angażują się nie tylko katolicy, ale również protestanci i muzułmanie, którzy także spotkają się z Franciszkiem. Wyraża zarazem nadzieję, że w spotkaniu z Papieżem weźmie udział nowy demokratycznie wybrany prezydent kraju. Wybory odbędą się tuż przed papieską podróżą. Wizyta planowana jest na 29 i 30 listopada.

Przewiduje się, że wezmą w niej udział także przedstawiciele krajów ościennych, ogarniętych wewnętrznymi konfliktami i walczących z islamskich terroryzmem, takich jak: Czad, Kamerun, Sudan Południowy i Demokratyczna Republika Konga.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama