Patriarcha chaldejski Louis Raphaël I Sako przesłał Papieżowi i innym biskupom katolickim tekst modlitwy, jaki przygotował dla swych wiernych w 1. rocznicę wypędzenia chrześcijan z równiny Niniwy przez Państwo Islamskie.
W sierpnia zeszłego roku uciekło stamtąd 120 tys. osób. Wielu wyznawców Chrystusa zostało zamordowanych, a pozostali przebywają w obozach uchodźców w irackim Kurdystanie. Na równinie Niniwy chrześcijanie żyli nieprzerwanie od 1600 lat. A oto fragment proponowanej przez abp. Sako modlitwy:
Panie Jezu, nauczyłeś nas, byśmy się modlili do Ojca w Twoim Imieniu. Zapewniłeś, że o co tylko byśmy prosili, to otrzymamy. Dlatego zawierzamy się Tobie całkowicie i prosimy, abyś dał nam siłę wytrwania w czasie tej pełnej przemocy nawałnicy. Prosimy, abyśmy mieli w sobie pokój i pewność, zanim nie będzie zbyt późno. Taka jest nasza modlitwa i jakkolwiek ciężko by nam było, ufamy, że Ty możesz nam dać to, co jest nam potrzebne do przeżycia i dla naszej przyszłości.
Ojcze, pomóż nam pracować razem, być wolnymi, odpowiedzialnymi i pełnymi miłości. Pomóż nam wypełniać Twoją wolę uważnie, z radością i z odwagą.
W Kanie Galilejskiej Matka Jezusa była pierwszą, która zauważyła, że brakuje wina. Przez jej wstawiennictwo prosimy Cię Ojcze, abyś przemienił naszą pełną śmierci sytuację w życie, tak jak Twój Syn przemienił wodę w wino.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.