Papieska pomoc dla ofiar powodzi w Chile

Papież Franciszek przekazał za pośrednictwem nuncjatury apostolskiej w Chile 50 tys. dolarów na pomoc poszkodowanym wskutek obfitych opadów i powodzi, które dotknęły w marcu północną część kraju, zwłaszcza regiony Antofagasta, Atacama i Coquimbo.

Według ostatnich danych w ich wyniku zginęło 31 osób, a 23 uznano za zaginione. Blisko 30 tys. pozbawionych zostało swych domów.

Pomoc Franciszka ma się wykorzystać na pokrycie najpilniejszych wydatków osób dotkniętych kataklizmem, zwłaszcza na leki i żywność. Dar przekazany za pośrednictwem Papieskiej Rady „Cor Unum” ma wesprzeć działania podejmowane od początku tragedii przez chilijską Caritas. Papieskie fundusze pochodzą z darowizn katolików z całego świata i pozostawione są do rozdysponowania przez Ojca Świętego na cele charytatywne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja