Kard. Turkson pojedzie na tereny ogarnięte ebolą

Jeden z wysokiej rangi przedstawicieli Stolicy Apostolskiej uda się na tereny Zachodniej Afryki ogarnięte wirusem eboli. Jak poinformowało Radio Watykańskie, w dniach 16-19 grudnia kard. Peter Turkson, przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” odwiedzi Sierra Leone i Liberię, pragnąc w ten sposób przekazać tamtejszej ludności orędzie nadziei i solidarności.

Te oba kraje oraz Gwinea są najbardziej dotknięte epidemią. Pochodzącemu z Ghany kardynałowi Turksonowi będzie towarzyszył ks. Robert Vitillo, w Caritas Internationalis odpowiedzialny za problematykę zdrowia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w regionie zarejestrowano już 18 tysięcy osób zarażonych i podejrzanych o zarażenie wirusem eboli. Od chwili wybuchu epidemii zmarło ponad 6,5 tysiąca osób.

W związku z epidemią w Sierra Leone wydano zakaz urządzania wszelkich uroczystości bożonarodzeniowych i sylwestrowych. Szef centrum kryzysowego ds. eboli, Palo Conteh poinformował media, że w świąteczne dni na ulice wyjdą specjalne patrole wojskowe, które mają zapewnić, że „z myślą o eboli wszyscy pozostaną w domach”.

Sierra Leone jest zamieszkana głównie przez ludność muzułmańską, chrześcijanie stanowią jedną czwartą mieszkańców. W normalnej sytuacji takie święta, jak Boże Narodzenie, czy Nowy Rok, są w kraju obchodzone bardzo radośnie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama