Kolejne posiedzenie Rady Kardynałów

W Watykanie już po raz siódmy zebrała się Rada Kardynałów, która pomaga Papieżowi w reformie Kurii Rzymskiej i zarządzaniu Kościołem.

Głównym tematem obrad jest reorganizacja centralnych instytucji kurialnych, w tym rozważenie sugestii na ten temat sformułowanych przez szefów dykasterii, którzy rozmawiali o tym z Franciszkiem 24 listopada. Chodzi w szczególności o redukcję liczby urzędów Stolicy Apostolskiej, co ma przynieść oszczędności oraz zapobiec zachodzeniu na siebie kompetencji poszczególnych kongregacji, rad i komisji. W skład Rady Kardynałów wchodzi dziewięciu purpuratów reprezentujących zarówno Watykan, jak i Kościoły lokalne.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.