Już po raz drugi Diecezjalne Spotkanie Matek i Teściowych odbędzie się w Śniadowie w diecezji łomżyńskiej. Zaplanowano je na 13 lipca, kiedy Kościół wspomina bł. Mariannę Biernacką, męczennicę z okresu II wojny światowej.
Marianna Biernacka oddała życie za swoją ciężarną synową. Podobne spotkania teściowych organizowane są również w Lipsku nad Biebrzą w diecezji ełckiej. Tam do dziś mieszka ocalona przed 70 laty synowa błogosławionej - Anna Biernacka.
Podczas spotkania teściowych w Śniadowie uczestniczki wysłuchają konferencji nt. roli babci w wychowaniu wnuków do wiary i odpowiedzialności, którą wygłosi psycholog Monika Wądołowska. W południe zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji matek i teściowych. W programie znajdzie się także różaniec z modlitwą o uzdrowienie relacji w rodzinie oraz procesja błagalna z figurą bł. Marianny. Zaplanowano również koncert ku czci błogosławionej w wykonaniu artystów scen warszawskich.
Podobne spotkania jak w Śniadowie w diecezji łomżyńskiej odbywają się też w Lipsku nad Biebrzą w diecezji ełckiej, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Bazylianki. Właśnie w tej miejscowości urodziła się i tam mieszkała bł. Marianna Biernacka. Wraz z mężem Ludwikiem miała sześcioro dzieci. Po śmierci męża zamieszkała u swego syna Stanisława i synowej Anny.
Na przełomie czerwca i lipca 1943 roku doszło do masowych aresztowań mieszkańców Lipska i okolic. Były one odwetem hitlerowców za zabicie niemieckiego policjanta przez partyzantów. Na liście osób, które miały być aresztowane, znalazł się również syn bł. Marianny i jego żona.
Aresztowanie Biernackich nastąpiło rankiem 1 lipca. Bł. Marianna padła do stóp niemieckiego żołnierza i błagała, aby oszczędził jej synową, która była wówczas w dziewiątym miesiącu ciąży. „Panie, a gdzież ona pójdzie? Zostawcie ją, ja pójdę sama za nią”. Niemiecki żołnierz się zgodził. Po dwutygodniowym pobycie w więzieniu w Grodnie, Mariannę, jej syna i innych aresztowanych wywieziono do fortów w pobliskiej miejscowości Naumowicze i tam 13 lipca 1943 roku zostali rozstrzelani. Synowa Anna do tej pory mieszka w Lipsku.
13 czerwca 1999 roku Jan Paweł II ogłosił Mariannę Biernacką błogosławioną wraz z innymi męczennikami II wojny światowej. Beatyfikacja przyniosła wzrost zainteresowania jej życiem nie tylko w diecezji ełckiej, ale także w całej Polsce i poza jej granicami. Coraz więcej kobiet, zwłaszcza wdów, teściowych i synowych, zwraca się do niej, jako do swej patronki i orędowniczki. Bł. Marianna Biernacka jest też patronką życia poczętego oraz rodzin.
Duchowość bł. Marianny przybliża modlitewnik dla teściowych pt. „Ja pójdę za nią” wydany w maju br. staraniem Caritas Diecezji Ełckiej. Imię patronki teściowych nosi prowadzony przez tę kościelną organizację charytatywną Dom Samotnej Matki w Ełku otwarty pod koniec sierpnia 2013 r. Jest to wotum wdzięczności za heroiczną postawę, oddanie życia za synową w stanie błogosławionym.
Życie składa się ze spotkań, podczas których ujawnia się, kim naprawdę jesteśmy.
Władze Chin chcą sprawdzić, czy Leon XIV będzie kontynuował pojednawczą politykę Watykanu.
Synodalność jest dla niego stałym stylem życia Kościoła z decydującą rolą Ducha Świętego.
Leon XIV jest głęboko przekonany o pilnej potrzebie głoszenia młodym Ewangelii.