Przemoc uderzająca w chrześcijan w Iraku stanowi zagrożenie dla całego kraju - oświadczył ajatollah Ali al-Husajni al-Sistani w czasie spotkania z delegacją Wspólnoty św. Idziego. Duchowy i polityczny przywódca irackich szyitów przyjął ją w 8 stycznia w ich świętym mieście Nadżafie.
Na konferencji prasowej po spotkaniu Andrea Trentini ze Wspólnoty św. Idziego ujawnił, że 83-letni al-Sistani wyraził solidarność z irackimi chrześcijanami i stwierdził, że trzeba zachować obecność autochtonicznych wspólnot chrześcijańskich w Iraku.
Delegacja Wspólnoty św. Idziego przybyła do Iraku, aby uczestniczyć w sympozjum nt. współistnienia i dialogu między różnymi religiami.
Niedawno rezydujący w Iraku zwierzchnik katolików obrządku chaldejskiego Louis Raphaël I Sako przypomniał, że przez ostatnich 10 lat zabito w tym kraju ponad tysiąc wyznawców Chrystusa, a wielu innych porwano i torturowano. Zaatakowano ponad 60 kościołów i klasztorów. Jeśli 1987 r. żyło tam 1 mln 200 tys. chrześcijan, to obecnie liczba ta zmalała o ponad połowę.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.