W Watykanie rozpoczęło się drugie posiedzenie Rady Kardynałów, która ma pomagać Papieżowi w reformie Kurii Rzymskiej i zarządzaniu Kościołem powszechnym.
W obradach uczestniczy Ojciec Święty, chociaż, jak poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, prace będą trwały również pod nieobecność Franciszka z powodu innych zajęć, np. audiencji ogólnej.
Członkowie Rady wzięli udział w porannej Mszy z Papieżem, a potem przystąpiono od razu do dyskusji. Ks. Federico Lombardi poinformował, że dzielono się m.in. wynikami konsultacji z Kościołami lokalnymi na poszczególnych kontynentach, gdy chodzi o przedmiot reformy. Rozmawiano w tym kontekście o sytuacji w Sekretariacie Stanu i poszczególnych dykasteriach, poczynając od Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
Jak zaznaczył watykański rzecznik, starano się pogłębić podjęte poprzednim razem tematy w kierunku rzeczywistej rewizji konstytucji apostolskiej Pastor bonus, nie wykluczając nawet powstania nowego dokumentu na temat Kurii Rzymskiej.
Tyle że chrześcijanie w tym kraju, choć jest ich niewielu, nie mają łatwo.
W minionych dniach brali udział w międzyreligijnym spotkaniu „Meaning Meets Us”.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Jak można mieć nadzieję, kiedy miliony ludzi padają ofiarą niewolnictwa?