Watykan: spotkanie Rady Kardynałów

W Watykanie rozpoczęło się drugie posiedzenie Rady Kardynałów, która ma pomagać Papieżowi w reformie Kurii Rzymskiej i zarządzaniu Kościołem powszechnym.

W obradach uczestniczy Ojciec Święty, chociaż, jak poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, prace będą trwały również pod nieobecność Franciszka z powodu innych zajęć, np. audiencji ogólnej. 

Członkowie Rady wzięli udział w porannej Mszy z Papieżem, a potem przystąpiono od razu do dyskusji. Ks. Federico Lombardi poinformował, że dzielono się m.in. wynikami konsultacji z Kościołami lokalnymi na poszczególnych kontynentach, gdy chodzi o przedmiot reformy. Rozmawiano w tym kontekście o sytuacji w Sekretariacie Stanu i poszczególnych dykasteriach, poczynając od Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Jak zaznaczył watykański rzecznik, starano się pogłębić podjęte poprzednim razem tematy w kierunku rzeczywistej rewizji konstytucji apostolskiej Pastor bonus, nie wykluczając nawet powstania nowego dokumentu na temat Kurii Rzymskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama