„Zbieramy wszystko, co już nie działa, a ma wtyczkę”

W Światowy Dzień Walki z Ubóstwem Caritas Archidiecezji Poznańskiej zorganizowała zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego. Akcja „Przekaż ciepło” odbyła się na placu Wolności w Poznaniu.

Za każdą tonę tzw. elektrośmieci współpracująca z Caritas firma recyklingowa przekaże pieniądze, za które Caritas zakupi ubogim osobom opał na zimę. – Caritas troszczy się o każdego człowieka i stara się wspierać potrzebujących w każdej sytuacji. Rozpoczęta dziś akcja ma pomóc najuboższym rodzinom przeżyć zimę – powiedział ks. Waldemar Hanas, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Przy poznańskim placu Wolności Caritas Archidiecezji Poznańskiej stanął gratobus, do którego poznaniacy przynosili zepsute telewizory, kuchenki mikrofalowe, żelazka, radia i mniejszy sprzęt elektryczny.

- Zbieramy wszystko, co już nie działa, a ma wtyczkę. Liczy się każdy sprzęt, bowiem za każdą zebraną tonę odpadów firma recyklingowa przekaże Caritas 150 zł, za które Caritas będzie mogła kupić opał dla potrzebujących – tłumaczy Anna Michalak z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Zbiórce towarzyszył koncert Kapeli zza Winkla, który prowadzili Juliusz Kubel, poznański pisarz regionalny, i Jacek Hałasik, redaktor Radia Merkury i popularyzator gwary poznańskiej.

Na zakończenie spotkania wszyscy mogli wspólnie odśpiewać hymn „Do pyry poznańskiej”.

Akcja zbierania elektrośmieci będzie kontynuowana na terenie wybranych parafii archidiecezji poznańskiej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CARITAS

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg