Już w sobotę kolejny, XXIII Tyski Wieczór Uwielbienia. Bóg pragnie dotykać naszych serc!
Tyskie Wieczory Uwielbienia to spotkania z Eucharystią i modlitwą o uzdrowienie. Trzy razy w roku, kilka tysięcy osób z całej Polski gromadzi się w tyskim kościele bł. Karoliny Kózkówny.
Tematem przewodnim XXIII Tyskiego Wieczoru Uwielbienia będą słowa z 2 Księgi Królewskiej: „Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona!” (2Krl 19, 31b).
Bóg jest zazdrosny o każdego i każdą z nas, dlatego gromadzi nas tak blisko Siebie, chce w Najświętszym Sakramencie przejść się pomiędzy nami, aby być blisko wszystkich naszych problemów i spraw. Chce nas rozkochać w Sobie, chce, abyśmy doświadczyli czym jest Jego przemieniająca miłość i uwierzyli, że ona może dokonać wszystkiego! Chce nas zjednoczyć z Sobą i między sobą.
„Panie, naucz nas się modlić” - taką prośbę kierują do Jezusa uczniowie – Żydzi, którzy przecież całe swoje życie wzrastali w klimacie modlitwy, których życie społeczne przeniknięte było świętami religijnymi. Czy to nie dziwne, że właśnie oni pytają Jezusa o to, jak się modlić?
Uczniów zachwycił modlący się Jezus, widzieli, że w Jego modlitwie było coś innego, coś nowego, pięknego. Być może po raz pierwszy zobaczyli, że modlitwa nie jest przestrzeganiem prawa z lęku przed karą, ale że to relacja miłości między Tatusiem i dzieckiem. Być może zobaczyli Jezusa przytulonego do niewidzialnego policzka swojego Taty?
Celem Tyskich Wieczorów Uwielbienia jest takie doświadczanie Boga. Dostrzeganie Jego bezgranicznej miłości. Chodzi jednak nie tylko o to, by spotykać miłującego Boga trzy razy w roku, ale by to doświadczenie zostało rozciągnięte na codzienność. Paradoksalnie ideą Tyskich Wieczorów Uwielbienia jest to, by ich nie było! Aby miłość Boga była przez nas dostrzegana w każdej chwili dnia i nocy. Jeśli uwierzysz, że „Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona!”, to ten wieczór będzie trwał w twoim życiu, środowisku, relacjach.
Pozwól zatem, by miłość Pana ukrytego w Eucharystii dokonała twojego nawrócenia, odmieniła twoją modlitwę, uzdrowiła rany i rozświetliła codzienność.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.