Obudziła się ze śpiączki... w ciąży

Wyobraź sobie, że budzisz się w szpitalnym łóżku i nie jesteś w stanie się ruszać. Lekarze mówią ci, że miałaś wypadek, a później zapadłaś na 3 miesiące w śpiączkę. Nie pamiętasz niczego. Właściwie, nie pamiętasz niczego sprzed 3 lat. I jeszcze jedno: chwilę później dowiadujesz się, że jesteś w 12 tygodniu ciąży...

To nie bajka. Ta historia wydarzyła się naprawdę.

W ubiegłym roku, dziś 26-letnia Gemma Holmes, jadąc na swoim skuterze, została przerzucona na drugą stronę ruchliwej ulicy. Wtedy właśnie doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego złamała kręgosłup i doznała poważnych obrażeń głowy. Lekarze nie dawali jej dużych szans na przeżycie. Kiedy dowiedzieli się, że jest w ciąży, jej matce sugerowali aborcję, ponieważ planowane przez nich operacje nie mogły być przeprowadzane na kobiecie w ciąży.

Julie, matka Gemmy, nie chciała jednak zgodzić się na zabicie dziecka. „Wiele myśli kłębiło się w mojej głowie, ale chciałam poczekać aż zbudzi się Gemma i by to ona podjęła decyzję” – mówiła.

Kiedy kobieta obudziła się ze śpiączki, nie pamiętała niczego sprzed trzech lat, nie pamiętała także czy kiedykolwiek była w jakiejś relacji damsko-męskiej... Mimo tego, zdecydowała się utrzymać ciążę.

„Pomyślałam wtedy, że skoro dziecko przeżyło ten straszliwy wypadek, to znaczy, że ma się urodzić” – mówiła kobieta.

Zgoda Gemmy na utrzymanie dziecka w jej „połamanym” ciele łączyła się z ogromnym cierpieniem. Kobieta nie mogła przyjmować silnych leków przeciwbólowych, ponieważ zagrażały one życiu dziecka. Lekarze powiedzieli jej także, że ze względu na uszkodzony kręgosłup, nie będzie mogła urodzić naturalnie. To mogłoby spowodować jej śmierć.

Poświęcenie i ból matki minęły w maju tego roku, kiedy na świat przez cesarskie cięcie przyszedł jej syn Ruben Miracle Holmes. „Nie mogłam przestać płakać kiedy po raz pierwszy pokazali mi go, ponieważ to jest moje małe cudowne dziecko” – mówiła Gemma.

Gemma i Ruben czują się dobrze. Kobieta porusza się na wózku inwalidzkim. Lekarze mówią jednak, że w ciągu kilku miesięcy będzie możliwe przeprowadzenie operacji, dzięki której będzie mogła chodzić.

„Ruben jest moim cudem i wierzę w to, że pewnego dnia będę mogła z nim pobiegać” – mówiła Gemma. Dla niej wybór życia oznaczał wybór szczęścia. „Ruben jest najlepszą „rzeczą” jaka spotkała mnie w życiu. Gemma mówiła także, że może nie pamiętać jego poczęcia, ale ma resztę ich wspólnego życia, także na to, by się tego dowiedzieć.

Dla tych, którzy znają angielski:

videomailonline Woman wakes from coma to discover she is three months PREGNANT - and can't remember

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama