Biskupi Argentyny apelują do rządu, by podjąć działania mające na celu zminimalizowanie negatywnych skutków narkomanii.
Problemy związane z używaniem narkotyków coraz bardziej niepokoją. Rosnące przyzwolenie społeczne, zmniejszenie świadomości istniejącego niebezpieczeństwa i ogromna liczba osób wykluczonych stworzyły w społeczeństwie poczucie zniechęcenia, dezorientacji i zamieszania”. Takie stanowisko przedstawiła komisja episkopatu Argentyny ds. uzależnienia od narkotyków.
Hierarchowie podkreślają, że używanie środków odurzających stanowi bardzo poważny problem. Jak zauważył bp Jorge Eduardo Lozano, w naszych czasach sprzedaż narkotyków uchodzi za legalną. Przewodniczący komisji dodał, że stało się rzeczą prawie naturalną, kiedy jakieś „dziecko ulicy” się narkotyzuje, a w tym samym czasie karze się osoby uzależnione. Nikt jednak nie bierze za to odpowiedzialności i nie podejmuje niezbędnych decyzji.
Wobec faktu coraz częstszej w Argentynie tolerancji dla używania narkotyków Kościół ostro krytykuje „historyczną i strukturalną nieobecność” państwa w zakresie pomocy uzależnionym. Komisja wzywa instytucje państwowe i organizacje społeczne do podjęcia wspólnych działań na rzecz „znaczącego ograniczenia skutków, jakie powoduje używanie narkotyków”.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.