Nie bądź cicho

To największa tego typu manifestacja w Polsce

W Szczecinie odbyła się największa polska manifestacja w obronie życia. XI Szczeciński Marsz dla życia pod hasłem: "Nie bądź cicho" zgromadził według organizatorów blisko 20 tys. osób. Uczestnicy nieśli przepisaną na 250-metrowy pas materiału encyklikę Jana Pawła II „Veritatis Splendor”. Setki flag, transparentów, tysiące balonów i głośne, radosne śpiewy i okrzyki młodzieży zwracały uwagę przechodniów i mieszkańców całego miasta. W manifestacji wzięły udział liczne grupy z terenu całej Polski i zagranicy.

Uczestnicy Marszu dla życia przeszli spod pomnika bł. Jana Pawła II ulicami Szczecina do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga odprawił Mszę św. W jej trakcie każdy mógł podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy dziesiątkiem różańca za nienarodzone jeszcze dziecko, zagrożone aborcją.

Obrońcy życia protestując wobec techniki pozaustrojowego zapłodnienia in vitro nieśli zdjęcia dzieci w łonie matki z imionami i napisami: zamrożony, wyrzucony do śmieci.

Marsz za życiem pod hasłem "Jeden z nas" przeszedł tez ulicami Poznania. Wielkopolanie włączyli się w ten sposób w największą akcję pro-life w Europie pod tą samą nazwą. Podpisują się też pod Europejską Inicjatywą Obywatelską w obronie życia.


 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg