Egipt: porwanie 12-letniego chrześcijanina

Do porwania doszło w mieście Szubra al-Chajma na peryferiach stolicy Egiptu .

Zaraz po wielkanocnej Eucharystii czterech uzbrojonych i zamaskowanych mężczyzn uprowadziło 12-letniego chłopca Abanouba Ashrafa. Według naocznego świadka napastnicy przed porwaniem oddali kilka strzałów w kierunku kościoła, by odstraszyć obecnych tam wiernych, ale na szczęście nikogo nie zranili.

Policja utrzymuje, że incydent nie był motywowany pobudkami religijnymi. Porywacze mieli skontaktować się z ojcem chłopca, który jest biznesmenem, i zażądać okupu wartości blisko miliona złotych (2 mln funtów egipskich). Jednak koptyjski kapłan, który sprawował liturgię, uważa, że porwanie jednego z jej uczestników ma istotny aspekt religijny, nawet jeśli dokonano go dla okupu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.