Ks. Ilario Antoniazzi, z patriarchatu łacińskiego w Jerozolimie, został mianowany przez Benedykta XVI nowym arcybiskupem Tunisu.
Zastąpi on abp. Marouna Lahhama, któremu Stolica Apostolska powierzyła w minionym roku posługę biskupa pomocniczego i wikariusza patriarchalnego w Jordanii. Radość z nominacji wyraziła Konferencja Ordynariuszy Ziemi Świętej.
„Jesteśmy świadomi tego, co czujesz – napisali biskupi. – Z jednej strony jest to niedowierzanie wobec kolejnego wezwania Pana, a z drugiej hymn wdzięczność za wspaniałe rzeczy otrzymane od Niego”.
W przesłanym liście patriarcha Fouad Twal w imieniu całej wspólnoty lokalnego Kościoła życzył kandydatowi, „aby zawsze pełnił wolę Boga z radością i wdzięcznością wobec Tego, który jest Panem dziejów”. Gratulacje i życzenia zostały poparte zapewnieniem o modlitewnym wsparciu.
Nowo mianowany biskup, urodził się we Włoszech. Formację kapłańską odbył w Ziemi Świętej, gdzie skończył niższe i wyższe seminarium łacińskiego patriarchatu Jerozolimy. W 1972 r. otrzymał świecenia kapłańskie. Przez dwadzieścia lat pełnił posługę duszpasterską w Jordanii, a ostatnie dziesięć lat spędził jako proboszcz katolickich wspólnot w Reneh oraz Rameh w Izraelu.
Ks. Ilario Antoniazzi ma 65 lat, z których pięćdziesiąt przeżył w Ziemi Świętej. Ma licencjat z teologii duchowości oraz bardzo bogate doświadczenie duszpasterskie. W liście ordynariuszy Ziemi Świętej została przypomniana jego ofiarna posługa kapłańska w Jordanii i Galilei. Mając na uwadze nową misję w Tunisie sygnatariusze podkreślili, że chodzi o trzy różne społeczności, ale jednakowo otwarte na siewców ziarna Bożego Słowa.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.