Tyle kopii podpisów pod apelem o miejsce na multipleksie dotarło do Radia Maryja
- My, niżej podpisani, żądamy od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznania Telewizji Trwam należnego miejsca na tzw. multipleksie. Żądamy zaprzestania dyskryminacji katolickich mediów – formularz z podpisami pod apelem o tej treści można wysłać do prezesa KRRiT Jana Dworaka. Inicjatorzy akcji zachęcają do przesyłania kopii na adres Radia Maryja. Medium zajmuje się zliczaniem podpisów. Wyniki publikowane są na stronie internetowej radia. Do tej pory zliczono 2 mln 427 tys. 488 podpisów (dane z czwartku 7 lutego 2012, godz. 11). Pod apelem znalazło się z pewnością więcej podpisów, gdyż nie wszyscy wysyłają kopię do Radia Maryja.
KRRiT zarzeka się, że podpisy nie będą miały wpływu na decyzję. – Nie ma innej możliwości uzyskania miejsca na multipleksie niż otrzymanie koncesji w drodze konkursu, w którym TV Trwam może uczestniczyć. Wszystkich nadawców którzy się zgłoszą musimy traktować jednakowo – powiedział wiceprezes instytucji Krzysztof Luft w rozmowie z Onet.pl.
KRRiT prowadzi obecnie konkurs na miejsca na drugim multipleksie. Jedno z nich ma otrzymać kanał społeczno-religijny. Nie wiadomo jednak, czy będzie to TV Trwam. Krajowa Rada zarzuca nadawcy, iż nie spełnił on wymogów formalnych. W dniu złożenia wniosku o miejsce na multipleksie majątek fundacji wynosił ok. 90 mln zł, większość środków pochodziła z pożyczki udzielonej przez polską prowincję zakonu redemptorystów. TV Trwam twierdzi jednak, iż ta informacja nie mogła mieć wpływu na decyzję odmowną, ponadto inne stacje, które koncesję otrzymały, były w o wiele gorszej sytuacji finansowej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.